• 1
  Bezpieczeństwo inwestycji

  Co to jest fotowoltaika?

  Fotowoltaika to jedno z Odnawialnych Źródeł Energii Elektrycznej. W skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą panele fotowoltaiczne oraz falownik, który zamieni prąd stały na prąd przemienny użytkowany w domu, firmie czy gospodarstwie rolnym.

 • 2
  Konto Użytkownika

  Jak wytwarzana jest energia z fotowoltaiki?

  Foton (cząstka światła ) uderza w ogniwo fotowoltaiczne, a jego energia jest przenoszona do znajdujących się w materiale panela fotowoltaicznego lokalnych elektronów. Wzbudzone elektrony zaczynają płynąć i w ten sposób wytwarzają prąd.

 • 3
  Konto Użytkownika

  Jaki jest czas wykonania instalacji?

  Dla małej instalacji czas montażu to nawet 2 dni, aczkolwiek jest to zależne od stopnia skomplikowania i wielkości instalacji.

 • 4
  Konto Użytkownika

  Kto dokonuje montażu?

  Montaż jest wykonany przez firmy współpracujące posiadające stosowne uprawnienia do jej wykonania. Nasi Klienci otrzymują gwarancję, aż na 15 lat na prace realizowane przez PVE Polska Sp. z o.o. i współpartnerów.

 • 5
  Konto Użytkownika

  Kto załatwia formalności w zakładzie energetycznym i dotacje?

  Eksperci PVE Polska zajmą się za Ciebie wszelkimi formalnościami w zakładzie energetycznym na podstawie udzielonego pełnomocnictwa oraz zorganizują dotację, która wpłynie na Twoje konto.

 • 6
  Fotowoltaika

  Czy instalacja jest trwała?

  Tak, otrzymujesz gwarancję producentów na wszelkie komponenty wchodzące w skład Twojej instalacji oraz dodatkową gwarancję na nasze prace. Dodatkowo instalacja zostanie zabezpieczona przed przepięciami czy innymi zdarzeniami losowymi dzięki ubezpieczeniu fotowoltaiki.

 • 7
  Fotowoltaika

  Kto przechowuje energię?

  Jeśli jesteś Prosumentem i posiadasz instalację nie większą niż 50 kWp na własny użytek zakład energetyczny przechowa Twoją energię, a Ty będziesz mógł ją wykorzystać nawet zimą.

 • 8
  Rozliczenia

  Co to jest dotacja „Mój Prąd” i ulga termomodernizacyjna?

  Jest to program rządowy, który wspiera rozwój między innymi fotowoltaiki w Polsce. Program skierowany jest do posiadaczy instalacji od 2 do 10 kWp wytworzonej na własny użytek. Ula termomodernizacyjna to zaś odliczenie od podatku do kwoty aż 53 000 zł.

 • 9
  Inwestowanie w fotowoltaikę

  Jak czytać rachunki po montażu instalacji?

  Nasi Specjaliści przeanalizują za Ciebie Twój pierwszy rachunek i wyślą szczegółowy Przewodnik jak go czytać zaraz po tym jak go otrzymasz.